Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W środę 16 października 2019r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyła się Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, podczas której pani wicedyrektor Agnieszka Kret odebrała z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty pana Marka Sieka Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Opolski Kurator Oświaty po oficjalnym wystąpieniu odczytał list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do nauczycieli z okazji ich święta.

Więcej…

 

GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

16 października w Nyskim Domu Kultury zostały wręczone nagrody Burmistrza Nysy za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Miło nam poinformować, że nagrodę Burmistrza otrzymała pani dyrektor Maria Wiercigroch i pani wicedyrektor Krystyna Wąsowicz.  Do grona nagrodzonych dołączyło jeszcze sześciu innych nauczycieli naszej szkoły: pani Dorota Kos, pani Jolanta Bury, pani Wioletta Zatylna, pani Monika Baj, pan Paweł Satora oraz pan Przemysław Kaczmarczyk.

Uroczystość była połączona z wręczeniem stypendiów Burmistrza Nysy, które przyznawane są za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019 na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Za osiągnięcia naukowe stypendium odebrali: Nina Słobodzian i Kacper Piotrowski. Za osiągnięcia sportowe: Hubert Baziak, Kamil Cichoński, Kalina Kierpacz, Oliwia Kozubska, Jakub Kurowski oraz  Michał Rajkowski.

Więcej…

 

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

14 października do grona uczniów naszej szkoły oficjalnie dołączyły dzieci uczące się od września w klasach pierwszych. Podczas uroczystości pasowania śpiewająco zdały egzamin, który potwierdził, że są gotowe do tego, aby dołączyć do naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że jesteście z nami!

 

Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym fb

 

Festyn Rodzinny

W sobotę 5 października odbył się w naszej szkole festyn rodzinny.  Mimo niezbyt optymistycznej pogody to licznie przybyła publiczność stworzyła fantastyczną atmosferę. Wspaniale zaprezentowali się występujący na scenie uczniowie. Wszyscy głodni i spragnieni mogli do woli zaspokoić apetyty w kawiarence, przy grillu, stoiskach z owocami, frytkami, galaretkami i napojami itp. Amatorzy dobrej zabawy też się nie zawiedli.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, uczniom i nauczycielom, dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu i pomysłowości zebraliśmy  kolejną sumę pieniędzy na profesjonalny sprzęt nagłaśniający!!!

 

Dziękujemy!!!

Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym fb

 

#CodeWeek2019 – Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. CodeWeek to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. To akcja dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku również przyłączamy się do Code Week i od 7 października 2019r. pod hasłem „Trójka Koduje” przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły będą w bardzo ciekawy i aktywny sposób wprowadzani w świat programowania.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Pamiętajcie, że kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 na stronie codeweek.eu

 

Rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - 800 080 222

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej…

 

MAMY TO! - wyniki Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie!

Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski - w tym My,  najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów!!!

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Więcej informacji na stornie organizatora (zobacz)

 

Więcej…

 

Zapraszamy na Festyn Rodzinny!

Wszystkich uczniów, rodziców, sympatyków naszej szkoły oraz tych, którzy lubią dobrą zabawę zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 października 2019 r.  (w sobotę) w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w godz. od 14.00 do 16.30.

W programie między innymi:

- gry i zabawy rodzinne,
- kawiarenka z domowym ciastem,
- grill i inne atrakcje kulinarne,
- loteria fantowa,
- licytacje z niespodziankami,
oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Przyjdź, a z pewnością nie będziesz się nudzić!

Zapraszamy :)

Więcej…

 

Zarządzenie Dyrektora Szkoły w w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020

Na podstawie § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w następujących terminach:

1. 31 października 2019r.

2. 2 stycznia 2020r.

3. 3 stycznia 2020r.

4. 21 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

5. 22 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

6. 23 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

7. 12 czerwca 2020r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

Maria Wiercigroch

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do szkoły. Dzisiaj uroczyście powitaliśmy NOWY ROK SZKOLNY, a tym samym rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły. Pani Dyrektor Maria Wiercigroch bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Więcej…

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020,

które odbędzie się 2 września 2019r. na sali gimnastycznej w dwóch grupach wiekowych:

o godz. 8.00 - klasy IV - VIII

o godz. 10.00 - klasy I - III

HARMONOGRAM DOWOZÓW  NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

dowóz:
kurs I – Kępnica 7:30 → Hajduki 7:40 – Nysa (kl. IV – VIII)
powrót:
kurs I – Nysa 9:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. IV – VIII)


dowóz:
kurs II – Kępnica 9:35 → Hajduki 9:45 – Nysa (kl. I– III)
powrót:
kurs II – Nysa 11:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. I – III)


 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/ksiazka.gifWYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2019/2020 (pobierz)

 

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~

 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/tower-top.png

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY OSIĄGNĘLI WYSOKIE WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W KLASACH IV-VIII

 

Więcej…

 

INFORMACJA!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę

19 czerwca 2019r.:

- o godz. 8.00 dla klas I - III

- o godz. 9.30 dla klas IV - VI

- o godz. 11.00 dla klas VII - VIII.

Przypominamy, że w dniu zakończenia roku szkolnego obowiązuje strój galowy.

 

Orły Edukacji - kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły!

Orły Edukacji to plebiscyt, który ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona przedsiębiorców celem wyłonienia tych spełniających najwyższe standardy w danej dziedzinie gospodarczej. Program został stworzony, aby spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Uczniów.

Organizatorzy porównali oceny ponad 87 tysięcy firm z branży - wymagało to przeskanowania ponad 3,8 miliona stron internetowych takich jak na przykład Google Maps, Facebook, ZUMI, Nowoczesna Firma i wiele innych. Przeanalizowano około 753 tysiące ocen uczniów w internecie.

Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła otrzymała 1 miejsca w lokalizacji: miasto Nysa.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------