AKTUALNOŚCI

Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Wizyta Świętego Mikołaja

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami.  Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych grzecznych, i tych niegrzecznych. Do pokoju nauczycielskiego też zaglądnął :)

 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

 

23 listopada uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci do grona czytelników naszej SZKOLNEJ BIBLIOTEKI. Pasowanie „wielką księgą mądrości”, czyli encyklopedią, poprzedziło uroczyste złożenie obietnicy: „Obiecuję uroczyście zawsze dbać o książki i korzystać z ich mądrości” oraz krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 3c pt. „Urodziny Kopciuszka”, które uświadomiło naszym nowym czytelnikom jak należy obchodzić się z  książkami.

Więcej…

 

DNI KULTURY AMERYKAŃSKIEJ I BRYTYJSKIEJ

Jakub Kret z klasy 6b został zwycięzcą konkursu językowo-plastycznego LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

organizowanego przez PWSZ w Nysie. Kuba pokonał kilkudziesięciu uczestników zgłoszonych z 22 szkół. Dyplom oraz cenne nagrody odebrał 6 grudnia podczas Dnia Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej.

Well done !!! Congratulations !!!

 

WIELKIE SPOTKANIE NIEWIDOMYCH, NIEDOWIDZĄCYCH I ICH BLISKICH

W dniach 1-2 grudnia 2016 roku uczeń klasy 6b Mateusz Jończy wraz z mamą i  nauczycielką matematyki panią Agnieszką Kret uczestniczył w XIV edycji międzynarodowej konferencji dla niewidomych i niedowidzących pt. "Wybitni niewidomi - ich wpływ na rozwój nowoczesnych społeczeństw". Konferencja odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej…

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

W miniony wtorek obchodziliśmy hucznie w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Aby świętować ten dzień jeszcze radośniej i bardziej kolorowo, zachęcaliśmy także uczniów innych klas, aby w tym dniu byli ubrani na żółto lub ewentualnie na pomarańczowo.

Więcej…

 

Tydzień Edukacji Globalnej

W ramach projektu eTwinning uczniowie klasy 2c wzięli udział w europejskiej akcji Global Education Week (Tydzień Edukacji Globalnej), który miał miejsce w dniach 14-20.11.2016r. Jest to już XVIII edycji tej akcji, w ramach której organizowane jest wiele wydarzeń  mających na celu zwrócenie uwagi na problemy współczesnego świata i uwrażliwienie młodych ludzi na nie.

Więcej…

 

"BAL NA OLIMPIE"

22 listopada uczniowie klas piątych zaprosili nas na kolejny XVI "Bal na Olimpie". Celem wspólnej zabawy jest podsumowanie cyklu lekcji dotyczących wierzeń starożytnych Greków i Rzymian oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy na tematy mitologiczne. Uczniowie przebrani za bogów, boginie, herosów, królów, muzy przygotowali prezentacje wylosowanych wcześniej postaci. Uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, pomimo tremy towarzyszącej publicznemu występowi.

Więcej…

 

2. TRIATHLON MATEMATYCZNY - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych

"Triathlon matematyczny" to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany był odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.

Od 27 listopada do 18 grudnia 2016 roku: przez 3 tygodnie, co tydzień publikowana będzie nowa konkurencja "triathlonu", czyli zadania matematyczne do rozwiązania przez Uczestników konkursu.

Więcej…

 

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "MAŁY SUPERFARMER"

Na konkurs plastyczny adresowany do najmłodszych czytelników miesięcznika wpłynęło prawie 400 prac wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi.

Miło nam jest poinformować, że uczennica klasy II a,  Maria Łuszcz otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

11 LISTOPADA

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

7 listopada po raz kolejny w murach naszej szkoły odbył się Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, którego celem jest kultywowanie pamięci o ważnych historycznych wydarzeniach, popularyzowanie pieśni patriotycznej oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do obcowania z polską literaturą. Dzięki temu konkursowi  tradycja śpiewania pieśni  i recytowania wierszy patriotycznych jest dla naszych dzieci ważna i żywa.

Więcej…

 

https://fundacja.orange.pl/kurs/assets/images/zadania_konkursowe.pngDrugie Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na obrazy

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie
pracy plastycznej, techniką dowolną. Pamiętaj, że praca powinna być wykonana bez użycia nowych technologii.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów:

1. Wyobraź sobie, że   napisałeś/́ napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek  o Twoich  ulubionych  miejscach  w  internecie. Zaprojektuj  do  niej  okładkę  - w  ten sposób, aby zachęciła czytelnika do lektury.
2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.
3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej  używały,  pamiętały  dzięki  niej  o  zasadach  bezpiecznego  korzystania  z internetu.

W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI . Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody –tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Na prace czekamy do 30 listopada 2016r.

Prace można przynosić do szkolnego koordynatora projektu p. Agnieszki Kret, sala 224.

 

Rodzicu, zdobądź certyfikat i punkty dla naszej szkoły

Drogi rodzicu zdobądź certyfikat i punkty dla naszej szkoły realizując kurs BEZPIECZNIE TU I TAM. To darmowy zestaw porad i wskazówek, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka w internecie. Dzięki niemu poznasz możliwości, jakie dają technologie, i ryzyka, na jakie narażeni są młodzi internauci.

Przejdź kurs internetowy Bezpiecznie Tu i Tam (na komputerze lub urządzeniu mobilnym).

Więcej informacji na stronie organizatora.

LICZYMY NA CIEBIE!

 

"Bezpiecznie Tu i Tam" - nowy program edukacyjny Orange

Nasza szkoła przystąpiła do nowego programu edukacyjnego „Bezpiecznie Tu i Tam”, którego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, by świadomiej i bezpieczniej korzystali z zasobów sieci.

Dla najbardziej aktywniejszych szkol organizatorzy Fundacja Orange ufundowali cenne nagrody: wyposażenie pracowni multimedialnej o wartości 30 000 zł i 10 zestawów sprzętu dydaktycznego o wartości 5000 zł każdy. Aby je zdobyć liczymy na całą społeczność szkolną! Przyznawane są punkty za aktywność nauczycieli, uczniów a także rodziców.

Zachęcamy wszystkich UCZNIÓW, RODZICÓW i NAUCZYCIELI do aktywnego udziału!

Więcej informacji na stronie: fundacja.orange.pl

 

Premierowy spektakl "Chłopiec w Koronie"

27 października uczniowie klas starszych uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. TeatRegeneracja gościł u nas z premierowym spektaklem, pt. "Chłopiec w Koronie". To historia młodego człowieka, który zatracił się w wirtualnym świecie do tego stopnia, że zapomniał, co jest w życiu ważne. Wędrując w internetowej "czasoprzestrzeni" spotyka ludzi, którzy uświadamiają mu prostą prawdę: "To, co najważniejsze, jest niewidzialne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem".

Więcej…

 

Program „Bezpieczna+”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do programu "Bezpiecznie +". Program jest komplementarnym działaniem w stosunku do realizowanego już rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Więcej…

 

JESTEM SMART - DZIEŃ Z TECHNOLOGIĄ

Dzień z technologią w SP3 w Nysie ph.: „Z technologią nam po drodze”

W ramach udziału naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem SMART” odbyło się wiele ciekawych zajęć pod hasłem „Dzień z Technologia”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w lekcjach podczas których wykorzystywano nowe technologie.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Kolejna noc basenów przed nami!
    Już w najbliższą sobotę (25 sierpnia) czeka nas kolejna fantastyczna nocna impreza na nowym kąpielisku. - Zapraszamy od 20.00! DJ DASO przygotował sporo atrakcji. Będzie się działo! - zachęca Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 140
    14 wakatów do nyskiej policji. Przyjęcia do pracy planują również jedni z największych pracodawców w regionie. W dzisiejszej kronice ponadto relacja z Festiwalu Produktów Lokalnych i zapowiedź najbliższych wydarzeń sportowych.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
LOGOWANIE