Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Dzień Otwarty w Starostwie Powiatowym w Nysie

Klasa IV b z okazji Dnia Dziecka wzięła udział w I Dniu Otwartym w Starostwie Powiatowym w Nysie. Uczniowie poznali pracę urzędu, zwiedzili nową siedzibę Starostwa. Pan Czesław Biłobran - Starosta Nyski zaprosił uczniów do swojego gabinetu, opowiedział o swojej pracy. Pan Starosta przedstawił dzieciom krótką historię budynku, w którym obecnie mieści się Starostwo.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania porcja pozytywnej energii 2017

PROGRAM "PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII"

Udział w IV edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural. Program realizowany jest pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Celem programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Zajęcia zostały zrealizowane wg scenariuszy i otrzymanych materiałów w klasach 6.

Więcej…

 

RECENZJE - TeatRegeneracja

Końcem kwietnia, podczas Tygodnia Patrona, gościliśmy w naszej szkole teatRegeneracja. Spektakle, które zaprezentowali nam aktorzy świetnie wpisały się w treści propagowane przez Janusza Korczaka. Klasy 0 - III obejrzały spektakl pt. "Zaczarowany pokój", a starsi uczniowie "Chłopcy z podwórka".

Przeczytajcie wrażenia naszych uczniów po obejrzeniu przedstawień.

Więcej…

 

"Czerwony Kapturek dba o zdrowie"

Dnia 30.06.17 r. uczniowie klasy III e, uczęszczający na Koło Zdrowotne wystawili w naszej szkole sztukę teatralną pt. "Czerwony Kapturek dba o zdrowie". Zaprezentowali, co należy robić, aby być silnym, zdrowym i nie chorować.

 

Pomóżmy Mateuszowi zobaczyć, jak kolorowy jest świat

Nie odwracaj oczu! Liczy się każda suma!

Jeżeli nie możesz nic wpłacić, udostępnij nasz apel!

Zostań kolegą Matiego! Tak jak MY!

Mamy 47 dni, aby uzbierać sumę potrzebną, by zrobić pierwszy krok ku tęczy.

Chcesz pomóc kliknij WSPIERAM, aby dokonać szybkiego i bezpiecznego przelewu

Więcej o Mateuszu możesz przeczytać na stronie przygotowanej przez kolegę z klasy Jakuba. (zobacz)

Więcej…

 

Akcja pt. „Jak nie czytam jak czytam”

W dniu 1 czerwca 2017r. uczniowie klas 2b, 5b i 6c dołączyli do akcji pt. „Jak nie czytam jak czytam”, której  pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Uczniowie wyżej wymienionych klas z naszej szkoły w Dniu Dziecka zaplanowali udział w tej akcji.

Więcej…

 

LEKCJA PRZYRODY

Czwartkowa lekcja przyrody, dzięki warsztatom dla dzieci "Majsterkowo", odbyła się w Castoramie. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznie ozdobić doniczkę, a później samodzielnie zasadzić piękną surfinię. Uczniowie byli zachwyceni efektami swojej pracy. Kwiaty miały być prezentem dla Mam z okazji ich święta, więc każdy starał się najlepiej jak umiał! Już w szkole wykonaliśmy dodatkowo serduszka z życzeniami, które wpięliśmy do kwiatów.

Dziękujemy za kolejną  praktyczną lekcję i polecamy się na przyszłość.

Więcej…

 

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja - pod takim hasłem odbyła się wycieczka klasy IIa w Kotlinę Kłodzką. 26 maja - Dzień Matki - wyruszyliśmy na wycieczkę, mocno integrującą zespół klasowy. Pierwszym punktem programu był spływ pontonowy rzeką Nysą Kłodzką, następnie sprawdziliśmy swoje możliwości w Parku Linowym SKALISKO w Złotym Stoku. Pogoda była wspaniała, humory dopisywały dzieciom i dorosłym. Dzień był bardzo udany. Do Nysy wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Więcej…

 

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TECHNICZNEGO

Mamy kolejny laureatów! 22 maja 2017r. w Opolu odbył się etap wojewódzki Konkursu Technicznego. Miło nam jest poinformować, że uczennica z klasy 5b i dwóch uczniów z klasy 6b:

HANNA KRET, PAWEŁ RZITKA i JAKUB KRET

zmierzyli się z pytaniami i zadaniami praktycznymi z dziedziny techniki. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań współczesną techniką, podniesienie poziomu nauczania techniki i kultury technicznej młodzieży, inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej, stymulowanie potrzeby dalszego kształcenia – przygotowanie do wyboru zawodu, propagowanie działalności technicznej uczniów oraz rozwijanie zdolności i umiejętności manualno – motorycznych. W tym roku zadania naprawdę były trudne.

Chłopcy świetnie sobie poradzili i wywalczyli tytuły LAUREATÓW, a Hania tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Technicznego.   To sukces nie tylko uczniów, ale także nauczycielki, która ich przygotowywała, pani Agnieszki Kret.

Więcej…

 

http://www.matzoo.pl/img/cert2015m.pngCertyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2016/2017

I w tym roku szkolnym udało się zdobyć certyfikat dla kół,  które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów. Koło informatyczne "Mistrzowie Kodowania" prowadzone przez panią Agnieszkę Kret i koło matematyczne prowadzone przez panią Dorotę Kos otrzymało

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo.

Więcej…

 

Michał Rajkowski 5 na Mistrzostwach Europy

Kolejny wielki sukces naszego ucznia Michała Rajkowskiego. Tym razem reprezentant Nyskiego Klubu Karate Kyokushin zajął V miejsce w Mistrzostwach Europy w Lyonie.

Gratulacje dla Michała i jego Sensei Dariusza Karczmita

 

„W  KRAINIE BAJEK”

W piątek  12.05.2017 r. z okazji zakończenia Tygodnia Bibliotek Szkolnych klasa 1B pod opieką pani mgr Katarzyny Michalec i pani mgr Małgorzaty Kulpy, w ramach „Klubu WIEWIÓRKA”, przygotowała przedstawienie pt. „W  KRAINIE BAJEK”.

Więcej…

 

NOC BAJEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

12 maja 2017 (z piątku na sobotę) odbyła się druga w historii szkoły "Noc bajek", w której wzięli udział uczniowie klasy 2a oraz klasy 2d wraz ze swoimi wychowawczyniami. Atrakcji było co nie miara...

Więcej…

 

Odwiedziny PSZCZÓŁ :)

W minioną środę mieliśmy w szkole niecodziennych gości, odwiedziły nas pszczoły. Zawitały na lekcję do klas IIa i IIb wraz ze swoimi opiekunami, panem Tomaszem Kosem i panią Anitą Kos, właścicielami gospodarstwa pszczelarskiego z Białej Nyskiej. Pani Anita i pan Tomasz w bardzo ciekawy sposób opowiadali nam o życiu i pracy pszczół.

 

Więcej…

 

Wojewódzki Festiwal Artystyczny "Liść Dębu" w Dąbrowie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym w Dąbrowie. Przedsięwzięcie to miało dwie odsłony, jedną z nich było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wysłuchaniem utworu muzycznego.

Prace plastyczne naszych uczniów zostały docenione przez jury konkursowe:
Ola Łuszcz -  ucz. kl. VIa (opiekun: p. A. Kret) -  zajęła II miejsce w kat. klas IV-VI oraz Dawid Białomazur - ucz. kl. IIa - III miejsce klas I-III, w tej samej kategorii wyróżnienia zdobyli: Marysia Łuszcz i Wojtek Husak - obydwoje z klasy IIa, opiekun: p. R. Meres.

Więcej…

 

Klasa 2d w Krasiejowie

Wczoraj klasa 2d była na wycieczce w Krasiejowie, której celem było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów oraz poszerzanie zakresu zainteresowań uczniów.
Atrakcji było co nie miara... Zwiedzanie rozpoczęliśmy od 300-metrowego Tunelu Czasu - miejsca magicznego, które zabrało nas w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Kolejnym etapem wycieczki była Ścieżka Edukacyjna, wzdłuż której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów- wszystkie naturalnej wielkości.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
LOGOWANIE