Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Światowy Dzień Poezji

We wtorek 21 marca uczciliśmy wspólnie Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali lapbooki dotyczące poezji oraz wybitnych poetów: Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz Boba Dylana - laureata tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Na wystawce zawisły również protest songi napisane przez uczniów klasy VIb.

 

 

Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Tym razem nasi mistrzowie zdobyli laury w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 17 marca w Szkole Podstawowej nr1 w Nysie.

W kategorii klas VI uczniowie z klasy VIb Jakub Kret oraz Nina Słobodzian zajęli I miejsca, natomiast uczeń klasy VIa Adam Kłopot zajął III miejsce. Michał Galiński z klasy IV a zdobył III miejsce w kategorii klas IV.

Więcej…

 

ZAPROSZENIE

Wszystkich miłośników dobrej poezji oraz sztuki pięknego wysławiania się zapraszamy do naszej szkoły w dniu 18 marca 2017 roku. O godzinie 9.00 rozpocznie się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji".  Młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych naszej gminy przedstawią utwory nyskich twórców lub wiersze sławiące piękno naszego grodu i okolic. Zapewniamy, że obcowanie z poezją to atrakcyjna propozycja na spędzenie sobotniego poranka.

Więcej…

 

PRZYJDŹ I POZNAJ NAS!

11 marca 2017r. w godzinach od 10.00 do 12.00 podwoje naszej szkoły będą szeroko otwarte dla wszystkich sześcio i siedmiolatków oraz ich rodziców. Zapraszamy także sympatyków, a także tych, którzy po prostu chcą poznać naszą szkołę.

Zapamiętajcie:

11 marca - DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH w Trójce!

Zapraszamy!

 

Sukcesy uczniów

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w konkursach przedmiotowych. Uczennica klasy VI b Nina Słobodzian zdobyła tytuł laureatki, uzyskując IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym. To nie jedyne osiągnięcie Niny. Wraz z uczennicą klasy VIa Nikolą Woźniak brała udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Obie dziewczyny uzyskały tytuł finalistek tego konkursu.
Jesteśmy dumni z waszych dokonań i serdecznie wam gratulujemy!

Więcej…

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie.List od angielskiej Królowej Elżbiety II

W ostatnich dniach naszą szkołę spotkał wielki zaszczyt. Po 2 miesiącach oczekiwań otrzymaliśmy list od angielskiej Królowej Elżbiety II. List ten jest odpowiedzią na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną, którą z okazji Świąt Bożego Narodzenia wysłali uczniowie naszej szkoły. Pocztówkę przygotowali uczniowie z klasy 2c wraz z nauczycielami - z p. Małgorzatą Kulpą i p. Renatą Podolak, w ramach zajęć z projektu eTwinning.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania dbi 2017

SZKOLNE OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Zgodnie z kilkuletnią tradycją nasza szkoła włącza się w ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Świętujemy przez okrągły tydzień (6-10.02.2017r.), gdyż jak co roku czeka nas mnóstwo konkursów i zajęć, a także dużo dobrej zabawy pod hasłem "RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE".

Więcej…

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA Z PRZYRODY

Stało się już niemal naszą szkolną tradycją, że co roku odwiedza nas Pan Andrzej Pająk z ciekawą lekcją przyrody oraz swoimi zwierzętami. W tym roku nie mogło być inaczej, bo każdy uczeń z niecierpliwością czekał na Pana Andrzeja i „jego przyjaciół”. Tym razem zajęcia dotyczyły pająków – tych malutkich i tych większych. Zajęcia trwały przez dwie godziny lekcyjne, ale nawet przez chwilę nikt się nie nudził. Każdy miał możliwość obejrzenia z bliska wszystkich terrariów, a pod koniec zajęć wybrani uczniowie mogli wziąć pająka na rękę lub, ci odważniejsi, na głowę.

Więcej…

 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

Nasza coroczna zabaw karnawałowa dla klas 1-3 to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i śmiechem- w tym roku nie mogło być inaczej! Tegoroczny bal był dodatkowo wyjątkowy huczny, dzięki naszemu nowemu sprzętowi nagłaśniającemu.
Bal karnawałowy to dla naszych uczniów dzień niezwykły i wyczekiwany.

Więcej…

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA TECHNICZNE

Dzięki warsztatom dla dzieci "Majsterkowo", dzisiejsze zajęcia techniczne klasa 2d miała w Castoramie. Dziewczynki miały możliwość własnoręcznie złożyć, skleić, a nawet zbić gwoździami piękną drewnianą kołyskę. Chłopcy natomiast sklejali wieloelementową, drewnianą ciężarówkę. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, tym bardziej, że wykonane przedmioty mogli zabrać ze sobą do domu.

Więcej…

 

https://fundacja.orange.pl/kurs/assets/images/zadania_konkursowe.pngTrzecie Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na multimedia

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją nauczycielowi zajęć komputerowych pani Agnieszce Kret (sala 224). Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów:

1.  Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/́ -aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

Więcej…

 

UWAGA – NOWY PLAN!!!

Plan lekcji na rok szkolny 2018/2019

Ze względu na zmianę programu do układania planu, aktualny plan lekcji znajduje się i jest na bieżąco aktualizowany w e-dzienniku!

 

NOWOROCZNY KONCERT

17 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 pani dyrektor Maria Wiercigroch powitała serdecznie wszystkich, którzy przybyli do Nyskiego Domu Kultury, a szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierowała do szanownych BABĆ i DZIADKÓW. Miło było nam, że na nasze zaproszenie przyszło wiele osób zaprzyjaźnionych ze środowiskiem szkolnym, z instytucji i organizacji działających na terenie gminy. A przybycie pana Kordiana Kolbiarza – Burmistrza Nysy – z dużym koszem pełnym cukierków, szczególnie ucieszyło wszystkich młodych artystów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pełną widownię na parterze i na balkonie, bo Wasza obecność i ciepłe przyjęcie każdego fragmentu występów, gromkie brawa i gratulacje – pozwalają nam wierzyć, że dobrze pracujemy nad rozwijaniem wielu małych talentów.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy pani Marcie Klubowicz – dyrektor Nyskiego Domu Kultury i wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji koncertu. Podziękowania składamy wszystkim Rodzicom za pomoc, cierpliwość i życzliwość!

Więcej…

 

TEATRZYK  KUKIEŁKOWY

W ramach stałej współpracy uczniów naszej szkoły z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Nysie przy ul. Świętojańskiej – w dniu 11 stycznia 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zazwyczaj to uczniowie odwiedzają pobliską placówkę i prezentują tam różne przedstawienia – umilając czas paniom, które tam mieszkają. Tym razem liczna grupa pań pod opieką pracowników Domu Pomocy Społecznej, w tym siostry ze zgromadzenia boromeuszek – przybyła do naszej szkoły z przedstawieniem jasełkowym.

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim oglądającym, a szczególnie przepięknie wykonane, duże kukiełki oraz piękny podkład muzyczny, który towarzyszył przez całą akcję jasełek.

Dziękujemy pięknie i zapraszamy do nas z innymi przedstawieniami!

 

 

TANDEM pod choinkę

Zbieramy fundusze na naprawę poprzedniego Tandem Alicji

KOCHANI!! Alicja postanowiła, przekazać tandem na którym dotychczas jeździła, osobie która podobnie jak ona lubi aktywność fizyczną, nie poddaje się przeciwnością losu i nie widząc przeszkód idzie przez życie z podniesioną głową :)

Taki właśnie jest Mateusz Jończy.

Więcej informacji stronie https://pomagam.im/tandem-pod-choinke

Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda się sprezentować bezpieczny i wygodny pojazd dla Mateusza.

 

STYPENDIUM Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich dla ucznia naszej szkoły

W dniu 16.11.2016r.  w siedzibie Fundacji „Porozumienie Bez Barier” zebrała się Kapituła Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Członkinie i członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu 20 stypendiów dla utalentowanych uczennic i uczniów.

Miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły MATEUSZ JOŃCZY znalazł się w dwudziestce nagrodzonych stypendystów z całej Polski.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 149
    Kolejne atrakcje obok nowego kąpieliska, rozświetlone bulwary, odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego i nowe miejsca pracy - m.in te tematy poruszamy w dzisiejszej kronice. Będzie także o miniaturce naszej Bazyliki, walce ze smogiem i milionach dla...
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018
    17 października 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł edycja 2018.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
LOGOWANIE