Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Międzynarodowe warsztaty

2 czerwca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Kołomyi na Ukrainie. Podczas, gdy nauczyciele zwiedzali szkołę, uczniowie brali udział w różnych warsztatach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję śpiewać po polsku, tańczyć, malować na kamieniach oraz brać udział w potyczkach językowo – geograficznych.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny "Razem w Europie"

Uczniowie naszej szkoły Ola Łuszcz, Marysia Łuszcz, Gosia Nosal, Olek Sapleta i Sławek Nieckula wzięli udział w konkursie plastycznym  "Razem w Europie". Narody wręczono podczas  Piknikuz Funduszami Europejskimi, który odbył się w czasie Dni Nysy.

Uczennica klasy Ia  - Marysia Łuszcz zajęła I miejsce.

 

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”, którego celem było:

- doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata;

- promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych; wzbogacanie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjnych dla nich;

- urozmaicanie realizacji programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych; rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej;

- rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi (udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej i przedstawieniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nysie).

Więcej…

 

Mamy LAUREATÓW  w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego "MEMORY MASTER"

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Miło jest nam poinformować, że w IV edycji konkursu,  sześciu uczniów z naszej szkoły uzyskało TYTUŁ LAUREATA. Są nimi:

Laureat I stopnia:

Klaudia Gontarz - klasa Vb

Nina Słobodzian - klasa Vb

Jagoda Krzysztoń - klasa Vb

Maja Majcher - klasa VIa

Laureat II stopnia:

Jakub Hubiak - klasa IVa

Jakub Kret - klasa Vb

Laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOTEST ZORGANIZOWANY PRZEZ OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM EDUKACJI

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego EKOTEST. Rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Każdy uczestnik na starcie otrzymał 30 punktów. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymał 1 punkt, za błędną tracił 1 punkt. Za wstrzymanie się od odpowiedzi nie otrzymał ani nie stracił punktu. Każdy uczestnik konkursu mógł maksymalnie uzyskać 60 punktów.

Więcej…

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zostały przeprowadzone w naszej szkole rozgrywki sportowe dla klas pierwszych, które poprowadziła Pani Renata Meres. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w zabawę i walczyli do samego końca. Zwycięzca może być jednak tylko jeden- najlepszą klasą okazała się klasa 1a.

Gratulujemy!!

 

KLIMAT  DLA DZIECI

Jakiś czas temu pisaliśmy  o laureatach OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Jak Kaktus i Mały ratują świat cały”, są to:

Hania Hilenbrand, Wojtek Husak i Michał Drapała

wszyscy z klasy Ia.

Wracamy do ich sukcesu, bo wreszcie doczekali się obiecanych nagród, którymi są piękne rowery.

Jeszcze raz gratulujemy małym laureatom!!

 

Dobra passa naszych uczniów trwa

Po licznych sukcesach sportowych  przybyło też kilkoro laureatów w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi odbyła się X Mała Olimpiada Ekologiczna, w której uczeń klasy Vb Miłosz Małecki zdobył II miejsce.

W Rejonowym Turnieju "Człowiek i jego środowisko" I miejsce zajął Michał Zbylut, a tuż za nim na II miejscu uplasował się Miłosz Małecki, a tuż za podium na IV miejsc Jakub Kret - chłopcy są uczniami  klasy Vb.

Uczniowie klas piątych świetnie zaprezentowali się w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym: Jakub Kret zajął I miejsce, Adam Kłopot II miejsce, a Nina Słobodzian znalazła się tuż za podium na IV miejscu. Kuba i Nina to przedstawiciele klasy Vb, a Adam reprezentował klasę Va.

Więcej…

 

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TECHNICZNEGO

Mamy kolejny laureatów! 16 maja 2016r. w Opolu odbył się etap wojewódzki konkursu technicznego. Miło nam jest poinformować, że dwóch uczniów z klasy 5b:

Jakub Kret i Paweł Rzitka

zmierzyli się z pytaniami i zadaniami praktycznymi z dziedziny techniki. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań współczesną techniką, podniesienie poziomu nauczania techniki i kultury technicznej młodzieży, inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej, stymulowanie potrzeby dalszego kształcenia – przygotowanie do wyboru zawodu, propagowanie działalności technicznej uczniów oraz rozwijanie zdolności i umiejętności manualno – motorycznych.

Chłopcy świetnie sobie poradzili i wywalczyli tytuły laureatów Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. To sukces nie tylko uczniów, ale także nauczycielki techniki pani Agnieszki Kret, która ich przygotowywała.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

PIERWSZA SZKOLNA WYCIECZKA

W dniu 17.05.2016 klasa 1a i 1d pojechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę!! Celem wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz Średniowieczny Park Techniki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podziemną trasą turystyczną, w której skład wchodziło zwiedzanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

Więcej…

 

"Lekkoatletyka dla każdego!"

W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach sportowych, które były przeprowadzone w naszej szkole dzięki programowi  "Lekkoatletyka dla każdego!".
Jest to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

oti

TIK?-TAK! Ogólnopolski Test Informatyczny 2016

Test przeznaczony jest dla każdej chętnej osoby, czyli: ucznia, studenta, pracownika lub niepracującego, w każdym wieku! Do wzięcia udziału w OTI, wystarczy jedynie posiadać aktywny adres e-mail.

Ogólnopolski Test Informatyczny (OTI) to inicjatywa zorganizowana specjalnie na 35-lecie PTI. W tym roku w miejsce popularnego konkursu T.I.K?-TAK! organizatorzy zaproponowali zmierzenie się z ze swoją wiedzą, kompetencjami i umiejętnościami, z zakresu technologii informacyjnej oraz informatyki nie tylko uczniom. Każdy chętny, będzie mógł wykonać test, wybierając jeden z trzech poziomów zaawansowania:
- podstawowy (e-Obywatel)
- rozszerzony
- zaawansowany

Test dostępny będzie on-line przez cały tydzień od 16 do 22 maja.

Zapraszamy do GRY


 

 

PÓŁKOLONIA LETNIA 2016

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie  jest organizatorem półkolonii letniej, której realizację zaplanowano w terminach:

I TURNUS: 26 czerwca - 1 lipca 2016r.

II TURNUS: 4 lipca - 8 lipca 2016r.

Więcej…

 

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym koło matematyczno-informatyczne "NIE MA INFORMATYKI BEZ MATEMATYKI" prowadzone przez panią Agnieszkę Kret i panią Dorotę Kos otrzymało

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo.

Więcej…

 

Goście z Ukrainy w Nysie

W dniach od 31 maja do 5 czerwca w naszej szkole gościć będziemy uczniów  i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Kołomyi na Ukrainie. Program wizyty jest zróżnicowany. Będą: wspólne zajęcia szkolne, występy artystyczne, zwiedzanie miasta i okolic itp. Chcemy też obdarować naszych gości upominkami, którymi mogłyby być: materiały szkolne, pamiątki z Nysy i regionu, książki, słodycze, gry itp. Zachęcamy do zaangażowania się w przygotowanie upominków. Wasze dary stanowić będą nie tylko pamiątkę z pobytu w Nysie, ale także będą wsparciem codziennego życia.

Podarki można przynosić do szkoły do wychowawców klasy oraz do p. Bożeny Woźniak lub p. Krzysztofa Wilka.

 

I edycja konkursu "Mały Tryton"

W dniu 29 kwietnia 2016 roku odbyło się trzecie posiedzenie członków kapituły konkursowej honorowego wyróżnienia pn. "Mały Tryton". Nazwiska pierwszych nominowanych przejdą z pewnością do historii tej szlachetnej nagrody!

Kategoria wiekowa 10-15 lat :

1. Artur Misiarz;
2. Nina Słobodzian;
3. Natalia Porębska;
4. Mateusz Palzer;
5. Maciej Ryszewski.

Oficjalne odczytanie werdyktu Kapituły i wręczenie laureatom statuetki oraz wyróżnień dla nominowanych  odbędzie się na uroczystej Gali „Małego Trytona” 4 czerwca 2016 r. o godz. 17.00.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Siatkarki powalczą o Puchar Polski w Hali Nysa
    W dniach 10-11 marca br. Nysa będzie gospodarzem finału Pucharu Polski kobiet w siatkówce. Już niedługo poprzez platformę internetową ruszy dystrybucja biletów.
  • Kontrole nawet do 22-giej. Czym palimy w piecu?
    W ubiegłym tygodniu Wydział Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska wraz ze Strażą Miejską po raz kolejny przeprowadził kontrole nieruchomości na terenie Gminy Nysa pod kątem spalania odpadów w kotłach centralnego ogrzewania i piecach kaflowych.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
LOGOWANIE