Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - CodeWeek 2016 Znalezione obrazy dla zapytania codeweek

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie pod hasłem „Trójka KODUJE”. W dniach 17-21.10.2016r. uczniowie na zajęciach komputerowych podejmowali naukę programowania w programie Scratch. Młodzi programiści wykonali również gazetkę na szkolnym korytarzu poświęconą temu wydarzeniu.

Więcej…

 

JESIENNE PRACE

A tymczasem u nas na zajęciach powstają piękne prace jesienne... Każdy uczeń sam projektował i wykonywał swoje dzieło. Klasa 2a i 2d. 

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października 2016 r. o godzinie 8.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Z ogromną radością przyjęliśmy do grona naszych uczniów 48 pierwszoklasistów.Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Wiercigroch, która przywitała pierwszaków oraz licznie zgromadzonych gości.

Więcej…

 

Z WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

19 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Nysie na spotkanie z panem Wiesławem Drabikiem- autorem książek dla dzieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, słuchały wesołych wierszyków i rozwiązywały zagadki. Na zakończenie obdarowały pisarza własnoręcznie przygotowanymi laurkami.


 
Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką

– Bill Gates

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - Trójka KODUJE

W tym roku szkolnym nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji "Mistrzów Kodowania", w ramach której na zajęciach koła informatycznego uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem.

Uczniowie koła razem z nauczycielką zajęć komputerowych panią Agnieszką Kret zapraszają do uczestnictwa w TYGODNIU KODOWANIA, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To okazja do wspólnego świętowania umiejętności programowania, bo kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Więcej…

 

Uroczyste otwarcie MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO

3.10.2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego. Jest to projekt, który powstał dzięki zaangażowaniu całej naszej szkolnej społeczności, gdyż został zrealizowany w ramach  budżetu obywatelskiego.

Więcej…

 
"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę (...) Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele."
Arturo Pérez-Reverte

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony w 2001 roku przez Narodowy Instytut Książki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie klasy VIb w klasach III – VI czytali na głos fragment powieści Wandy Pawlik pt. „Tryptyk nyski”, której tytuł nawiązuje do trzyczęściowego zabytkowego ołtarza znajdującego się w nyskiej bazylice im. św. Jakuba i św. Agnieszki.

Więcej…

 

"Po latach tułaczki, ci którzy przeżyli,

znękani sterani do Polski wrócili.

Żyją tak, jak kiedyś pośród nas Polaków,

szacunkiem otoczmy - Braci Sybiraków. "

DZIEŃ SYBIRAKA

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w obchody 77 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku, a także upamiętnienie Polaków wywiezionych na Sybir, którzy tego dnia obchodzą swoje święto.

Więcej…

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

ZWYCZAJNY  NIEZWYCZAJNY!

Mateusz Jończy jest zwyczajnym chłopcem. Chodzi do szkoły, jeździ na rowerze i deskorolce, ma liczne pasje i zainteresowania.
A jednocześnie Mateusz to ktoś niezwyczajny, ponieważ robi to wszystko pomimo bardzo poważnej wady wzroku. Mati jest dzieckiem niedowidzącym: widzi tylko zarysy osób czy bardzo dużych przedmiotów. To świetny uczeń, dobry kolega i  jedna z najbardziej pogodnych osób, jakie znamy.
POZNAJCIE MATIEGO, BO NAPRAWDĘ WARTO!

 

Uwaga!

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 8.00 dla klas IV-VI, a o godz. 10.00 dla klas I-III.

"Już wakacje w srebrną drogę zapraszają nas - nad jeziora, łąki, pola i w zielony las.

Uśmiechają się zielenią, szepcąc raz po raz: na podróże, na przygody wreszcie nadszedł czas!"

Nadszedł czas odpoczynku od budzików, obowiązków, szkolnej rutyny. Wakacje to niezwykły czas, dlatego wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy: dalekich dróg do odkrycia, magicznych chwil do przeżycia, wspaniałych ludzi do poznania, cudownych wspomnień do zapamiętania i pięknych miejsc do odpoczywania.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W dniu 24 czerwca 2016 r. apele kończące rok szkolny odbyły się w dwóch grupach wiekowych:

dla uczniów klas IV – VI o 8:00 ;

dla uczniów klas I – III o 10:00.

Podczas pierwszego apelu gościliśmy panią Małgorzatę Leśniewską – wicedyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, panią Annę Pilecką – córkę pisarki Wandy Pawlik, panie Teresę Sajan i Krystynę Pinkiewicz – ze Związku Sybiraków w Nysie oraz wielu rodziców i sympatyków naszej szkoły.

Więcej…

 

BEZPIECZNE  WAKACJE  2016

Nasza szkoła, jak co roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje. Aby promować bezpieczne zabawy i wypoczynek z zachowaniem szczególnej ostrożności w domu,  w podróży, w górach i nad morzem - przed wakacjami odbyło się wiele spotkań i pogadanek na temat bezpieczeństwa.

Więcej…

 

WYPOCZYNEK LETNI DLA LIDERÓW

W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. młodzież Gminy Nysa wypoczywała w stolicy naszego kraju w ramach wypoczynku dla liderów. 19 uczniów szkół podstawowych oraz 11 uczniów gimnazjów zostało wyróżnionych tym wyjazdem w nagrodę za swoją pracę społeczną i charytatywną, dobre oceny oraz zachowanie.
Z naszej szkoły zakwalifikowały się: Nina Słobodzian, Amelia Ćwirzeń i Mirella Szepielak.

Więcej…

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2016/2017 (pobierz)

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~


 

WSPÓŁPRACA  MIĘDZY  SZKOŁAMI  PARTNERSKIMI

Do podpisania  porozumienia o współpracy pomiędzy naszą szkołą a Ogólnokształcącą Szkołą I-II stopnia nr 7 w Kołomyi na Ukrainie doszło 1 grudnia 2015 r.  W dniach od 31 maja do 5 czerwca 2016 r. gościliśmy dużą delegację z zaprzyjaźnionej szkoły ukraińskiej: panią dyrektor Oksanę Jakubowską, wicedyrektor Galinę Tkaczuk, dwie nauczycielki – Oksanę i Bogdanę oraz 12 uczniów. Bogaty program ich pobytu obejmował m.in.:

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Pola nadziei
    27 maja w Nysie obchodzimy Dzień Żonkila, podczas którego jak co roku wolontariusze będą prowadzić zbiórkę publiczną na rzecz nyskiego Hospicjum. Zapraszamy również do udziału w "Marszu Nadziei".
  • Dofinansowanie z pierwszego miejsca
    Partnerski projekt Gminy  Nysa, Gminy Prudnik i Nadleśnictwa Prudnik  pn. „Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym, w granicach gmin Nysa i Prudnik” został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu nr RPOP.05.01.00-IZ.00-16-001/17...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
LOGOWANIE