Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Konkurs w roku 2017 przeprowadzony został w czwartek, 16 marca o godzinie 9.00. W tym roku do konkursu włączyli się uczniowie z klas I-III, startowało nas około 110.

Miło jest nam poinformować, że spora grupa uczniów zajęła wysokie miejsca.

Więcej…

 

Konkurs języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

Kolejny sukces naszej szkoły. Nasza uczennica Nina Słobodzian zajęła III miejsce w konkursie języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT. Gratulujemy.

 

PROSIMY O POMOC DLA MATEUSZA!

Mateusz Jończy ma bardzo poważną wadę wzroku, jest dzieckiem niedowidzącym; widzi tylko zarysy osób czy bardzo dużych przedmiotów. Cierpi na zanik nerwu wzrokowego, a jego choroba postępuje. Ostatnio pojawiła się szansa na zahamowanie rozwoju choroby. Klinika za granicą podjęła się przeprowadzenia operacji wszczepienia do oczu specjalnego biomateriału, co daje nadzieję na, choćby częściową, poprawę widzenia. Koszt pobytu w klinice, serii badań oraz samych zabiegów, których ma być kilka jest bardzo wysoki. Rodzina Mateusza nie jest w stanie sama zgromadzić potrzebnych środków, dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc.

Więcej…

 

WYCHOWANIE DO OSOBISTEGO ROZWOJU

"Wychowanie do osobistego rozwoju" to projekt edukacyjny, któremu przyświeca zadanie propagowania idei rozwoju indywidualnego oraz kształtowanie kompetencji miękkich od najmłodszych lat.

Celem projektu jest również wyposażenie nauczycieli i wychowawców w narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć wychowawczych, które ukierunkują uczniów na rozwój osobisty.

Więcej…

 

Przegląd Tańców Narodowych i Regionalnych

Dnia 28 kwietnia odbył się, zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i Fundację "Bardziej być", Przegląd Tańców Narodowych i Regionalnych. W przeglądzie tym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Inaugurując imprezę, wszyscy uczestnicy wspólnie odtańczyli Poloneza.
Uczniowie klasy IIa zaprezentowali się w tańcu  "Lasowiak". Jest to polski taniec ludowy, pochodzi z regionu rzeszowskiego. Uczniowie klas trzecich, z wielkim kunsztem, zatańczyli pięknego "Poloneza" - polski taniec narodowy.

Więcej…

 

Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych

26 kwietnia w SP10  został przeprowadzony Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 27 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Nysa. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, a przy tym musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych.

Miło jest nam poinformować, że uczennica pani Lucyny Furdykoń z klasy 3b Patrycja Worobiow zdobyła III miejsce.

Więcej…

 

Festyn Rodzinny pod hasłem "Jaka to melodia"

Sobotni Festyn Rodzinny pod hasłem "Mam talent" udał się znakomicie.  Uczniowie naszej szkoły prezentujący na scenie przeboje muzyki polskiej i światowej udowodnili, że rzeczywiście są niezwykle utalentowani. Goście tłumnie odwiedzali szkolne kawiarenki z przepysznymi wypiekami naszych niezrównanych mam, babć, a może i tatusiów, w mig znikały potrawy serwowane prosto z grilla, frytki, tosty i równie pyszne frykasy. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria, możliwość sprawdzenia swej celności na strzelnicy oraz wypróbowanie, czy do twarzy nam w wyszukanym makijażu. Nie sposób wymienić wszystkich stoisk i atrakcji, jednak wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację festynu serdecznie dziękujemy.

Więcej…

 

„Sąd nad książką” - wizyta 3b w Sądzie Rejonowy w Nysie

W nyskim sądzie 21-go kwietnia odbyła się bardzo nietypowa rozprawa, gdzie w ławie oskarżonych zasiadła… Książka. Oskarżyciele mnożyli zarzuty, że w dobie komputeryzacji już nie jest potrzebna, zajmuje dużo miejsca, jest reliktem minionych epok. Jednak dzięki zeznaniom świadków i twardej postawie obrońców  udało się obronić honor niezastąpionej Książki. Sąd wydał wyrok uniewinniający.

Więcej…

 

Wojewódzki konkurs plastyczny "Partnerstwo miast"

Konkurs "Partnerstwo miast" skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych woj. opolskiego. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży tematyką partnerstwa miast województwa opolskiego, poznanie miast partnerskich oraz współpracą jaka w ramach partnerstwa jest nawiązywana na szczeblu gmin.

Miło nam jest poinformować, że dwoje naszych uczniów zdobyło wysokie lokaty: I miejsce - Hanna Kret z klasy 5b i II miejsce - Jakub Kret z klasy 6b, opiekun pani Jagoda Marfiany.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

 

Zagraj z nami zakrętkami

To jest Mati.

Mati to nasz kolega.

Mati pokonuje przeszkody każdego dnia i wygrywa.

Mati to nasz bohater.

Pomóż mu wygrywać.

Bądź zwycięzcą.

Bądź jak Mati!

Bądź aktywny! Dołącz do gry i zbieraj zakrętki!

Każda zakrętka to dodatkowy punkt w grze Matiego.

Stawką jest lepszy, kolorowy świat – świat, którego teraz nie widzi!

Więcej…

 

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie informuje, że prowadzony jest nabór uczniów do klasy IV – oddziału sportowego dziewcząt i chłopców, w którym prowadzone będzie szkolenie z siatkówki.

Więcej…

 

Zapraszamy na Festyn Rodzinny!

Wszystkich uczniów, rodziców, sympatyków naszej szkoły oraz tych, którzy lubią dobrą zabawę zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 22 kwietnia 2017r.  (w sobotę) w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w godz. od 14.00 do 17.00.

W programie między innymi:

- gry i zabawy rodzinne,
- kawiarenka z domowym ciastem,
- grill i inne atrakcje kulinarne,
- loteria fantowa,
- licytacje z niespodziankami,
oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Przyjdź, a z pewnością nie będziesz się nudzić!

Zapraszamy :)

Więcej…

 

I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Dobra passa naszych uczniów w konkursach humanistycznych trwa. Po sukcesach w konkursach: polonistycznym, ortograficznym, literackim i recytatorskim - przyszła kolej na konkurs, w którym trzeba było przykuć uwagę słuchaczy piękną i wyrazistą interpretacją tekstu literackiego. 29 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nysie  odbył się I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnikami byli najpiękniej czytający uczniowie z 4 gmin powiatu nyskiego. Jury pod przewodnictwem pani Marty Klubowicz przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Mamy zaszczyt poinformować, że Mistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas III-IV został uczeń klasy IIIb Kacper Majkut. W kategorii klas V-VI tytuł wicemistrzyni uzyskała uczennica klasy Va Maria Gawłowska.

Obojgu serdecznie gratulujemy!

 

 

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Obchody DBI od wielu lat włączone są do szkolnego kalendarza uroczystości, by co roku w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci. W tym roku do szkolnych obchodów DBI włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele

Więcej…

 

XVII Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

Zmagania uczestników XVII Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji" już za nami. W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 18 marca, wzięło udział 35 uczestników z nyskich oraz gminnych szkół podstawowych.
Wydaje się, że z roku na rok poziom konkursu wzrasta. Młodzi recytatorzy fantastycznie poradzili sobie z interpretacją utworów nyskich twórców.  Zarówno sposób interpretacji, jak i dobór wierszy: od zabawnych wierszy dla dzieci po poruszające liryki takich twórców  jak: Jerzy Kozarzewski, Marta Klubowicz czy Jerzy Stasiewicz - był bardzo bogaty.  Występom dzieci przysłuchiwało się się czujnie  szacowne jury w składzie: pani Iwona Gajderowicz-Brach, pani Renata Mangold, pani Oleksa Zacharskaoraz pan Witold Hreczaniuk. 

Więcej…

 

XIV Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej

We wtorek 21 marca 2017 r., w Niepublicznej Szkole Podstawowej, odbył się finał XIV Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, a celem konkursu było budzenie kreatywności i zainteresowań literackich uczniów. Jurorką konkursu została nyska poetka, Pani Janina Łopuch. Zaproszeni goście mieli możliwość poznać jej literacką drogę. Na konkurs wpłynęło łącznie 80 prac – 49 wierszy i 31 opowiadań – z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Nysie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kopernikach, Białej Nyskiej i Goświnowicach.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii proza II miejsce zajęła uczennica kl. 5b  Joanna Lewandowska i III miejsce uczennica kl. 6a Nikola Woźniak.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 149
    Kolejne atrakcje obok nowego kąpieliska, rozświetlone bulwary, odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego i nowe miejsca pracy - m.in te tematy poruszamy w dzisiejszej kronice. Będzie także o miniaturce naszej Bazyliki, walce ze smogiem i milionach dla...
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018
    17 października 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł edycja 2018.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
LOGOWANIE