AKTUALNOŚCI

Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA Z PRZYRODY

Stało się już niemal naszą szkolną tradycją, że co roku odwiedza nas Pan Andrzej Pająk z ciekawą lekcją przyrody oraz swoimi zwierzętami. W tym roku nie mogło być inaczej, bo każdy uczeń z niecierpliwością czekał na Pana Andrzeja i „jego przyjaciół”. Tym razem zajęcia dotyczyły pająków – tych malutkich i tych większych. Zajęcia trwały przez dwie godziny lekcyjne, ale nawet przez chwilę nikt się nie nudził. Każdy miał możliwość obejrzenia z bliska wszystkich terrariów, a pod koniec zajęć wybrani uczniowie mogli wziąć pająka na rękę lub, ci odważniejsi, na głowę.

Więcej…

 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

Nasza coroczna zabaw karnawałowa dla klas 1-3 to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i śmiechem- w tym roku nie mogło być inaczej! Tegoroczny bal był dodatkowo wyjątkowy huczny, dzięki naszemu nowemu sprzętowi nagłaśniającemu.
Bal karnawałowy to dla naszych uczniów dzień niezwykły i wyczekiwany.

Więcej…

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA TECHNICZNE

Dzięki warsztatom dla dzieci "Majsterkowo", dzisiejsze zajęcia techniczne klasa 2d miała w Castoramie. Dziewczynki miały możliwość własnoręcznie złożyć, skleić, a nawet zbić gwoździami piękną drewnianą kołyskę. Chłopcy natomiast sklejali wieloelementową, drewnianą ciężarówkę. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, tym bardziej, że wykonane przedmioty mogli zabrać ze sobą do domu.

Więcej…

 

https://fundacja.orange.pl/kurs/assets/images/zadania_konkursowe.pngTrzecie Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na multimedia

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją nauczycielowi zajęć komputerowych pani Agnieszce Kret (sala 224). Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów:

1.  Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/́ -aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

Więcej…

 

UWAGA – NOWY PLAN!!!

Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 (zobacz)

obowiązuje od 12 lutego 2018r.

 

NOWOROCZNY KONCERT

17 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 pani dyrektor Maria Wiercigroch powitała serdecznie wszystkich, którzy przybyli do Nyskiego Domu Kultury, a szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierowała do szanownych BABĆ i DZIADKÓW. Miło było nam, że na nasze zaproszenie przyszło wiele osób zaprzyjaźnionych ze środowiskiem szkolnym, z instytucji i organizacji działających na terenie gminy. A przybycie pana Kordiana Kolbiarza – Burmistrza Nysy – z dużym koszem pełnym cukierków, szczególnie ucieszyło wszystkich młodych artystów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pełną widownię na parterze i na balkonie, bo Wasza obecność i ciepłe przyjęcie każdego fragmentu występów, gromkie brawa i gratulacje – pozwalają nam wierzyć, że dobrze pracujemy nad rozwijaniem wielu małych talentów.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy pani Marcie Klubowicz – dyrektor Nyskiego Domu Kultury i wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji koncertu. Podziękowania składamy wszystkim Rodzicom za pomoc, cierpliwość i życzliwość!

Więcej…

 

TEATRZYK  KUKIEŁKOWY

W ramach stałej współpracy uczniów naszej szkoły z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Nysie przy ul. Świętojańskiej – w dniu 11 stycznia 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Zazwyczaj to uczniowie odwiedzają pobliską placówkę i prezentują tam różne przedstawienia – umilając czas paniom, które tam mieszkają. Tym razem liczna grupa pań pod opieką pracowników Domu Pomocy Społecznej, w tym siostry ze zgromadzenia boromeuszek – przybyła do naszej szkoły z przedstawieniem jasełkowym.

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim oglądającym, a szczególnie przepięknie wykonane, duże kukiełki oraz piękny podkład muzyczny, który towarzyszył przez całą akcję jasełek.

Dziękujemy pięknie i zapraszamy do nas z innymi przedstawieniami!

 

 

TANDEM pod choinkę

Zbieramy fundusze na naprawę poprzedniego Tandem Alicji

KOCHANI!! Alicja postanowiła, przekazać tandem na którym dotychczas jeździła, osobie która podobnie jak ona lubi aktywność fizyczną, nie poddaje się przeciwnością losu i nie widząc przeszkód idzie przez życie z podniesioną głową :)

Taki właśnie jest Mateusz Jończy.

Więcej informacji stronie https://pomagam.im/tandem-pod-choinke

Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda się sprezentować bezpieczny i wygodny pojazd dla Mateusza.

 

STYPENDIUM Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich dla ucznia naszej szkoły

W dniu 16.11.2016r.  w siedzibie Fundacji „Porozumienie Bez Barier” zebrała się Kapituła Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Członkinie i członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu 20 stypendiów dla utalentowanych uczennic i uczniów.

Miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły MATEUSZ JOŃCZY znalazł się w dwudziestce nagrodzonych stypendystów z całej Polski.

Więcej…

 

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie

serdecznie zaprasza

na JASEŁKA

prezentowane w Nyskim Domu Kultury

w dniu 17 stycznia 2017r.

o godz. 17:00

 

 

ZNOWU POMAGAMY!!

W tym roku również pomogliśmy naszym czworonożnym przyjaciołom, tym razem z Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo - Adopcyjnego ŁAPA. Wszystkie klasy bardzo chętnie włączyły się do naszej zbiórki, dlatego przekazaliśmy całe mnóstwo potrzebnych rzeczy i możemy być z siebie dumni.

Dziękujemy Wam za wsparcie.
Klasa 2c i 2d

Więcej…

 

KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole został zorganizowany KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. W tym roku w dniach od 13 do 19 grudnia mogliśmy podziwiać i zakupić wiele przepięknych ozdób (w większości wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli ), które w czasie zbliżających się świąt  będą cieszyły nasze oczy, a dodatkowo dochód z ich sprzedaży sprawi radość innym. Uzyskane z kiermaszu środki finansowe decyzją komisji zostaną przekazane na wsparcie finansowe dla chorych uczniów z naszej szkoły.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ORAZ OSOBOM, KTÓRE AKTYWNIE UCZESTNICZYŁY W KIERMASZU, BO TO WŁAŚNIE ICH WSPARCIE POZWOLIŁO ZEBRAĆ ŚRODKI NA TEN WAŻNY CEL.

 

 

INFORMACJA

Informacja Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie przypomina, że obecne umowy na obiady dla dzieci obowiązują  do dnia 22 grudnia 2016 r. Osoby zainteresowane podpisaniem umowy na przyszły rok proszone są o pobranie ich ze strony szkoły  lub z sekretariatu od 22 grudnia 2016 r. i dostarczenie do sekretariatu najpóźniej do dnia 2 stycznia 2017 r. do godz. 8:00.

UMOWA (pobierz)

Informacja dotycząca posiłków finansowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie informuje, że obiady finansowane przez OPS w miesiącu styczniu wydawane będą tylko tym uczniom, których rodzice wcześniej złożą wniosek o przyznanie świadczenia w Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

PODSUMOWANIE  ROKU  WANDY  PAWLIKI JERZEGO  KOZARZEWSKIEGO

Kończący się rok 2016 ogłoszony był przez Gminę Nysa ROKIEM WANDY PAWLIK I JERZEGO KOZARZEWSKIEGO. Z tej okazji  w holu głównym naszej szkoły zorganizowano wystawę prac uczniów klas młodszych ukazujących miejsca, które stały się inspiracją dla nyskich twórców. W galerii zaprezentowano również prace wykonane podczas „Trójkowych spotkań z książką” zorganizowanych w marcu bieżącego roku na temat „Nysa w twórczości Wandy Pawlik – obrazy z puzzli” i w październiku ilustracje inspirowane wierszem „Powiedz mi cokolwiek” – J. Kozarzewskiego.

Więcej…

 

Wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki

W piątek 16 grudnia klasa VIb uczestniczyła w warsztatach literacko-muzycznych pt. "Piosenki nogi, głowa i ręce - wszystko o piosence" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Tytuł warsztatów mówi sam za siebie: mieliśmy możliwość poznać terminy związane z tekstem piosenek; osoby, które współtworzą piosenki oraz posłuchać wielu utworów, które na stałe weszły do historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny "Rewitalizacja Nysy"

W dniu 8 grudnia 2016r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. "Rewitalizacja Nysy". Dzieci przedstawiły różne wizje zmian w śródmieściu, a najlepsze prace zostały nagrodzone.

Nagrodę główną - tablet za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała nasza uczennica Kalina Orlińska z klasy 5b.  Nagrodę laureatka otrzymała z rąk Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do brania udziału w kolejnych konkursach.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Kolejna noc basenów przed nami!
    Już w najbliższą sobotę (25 sierpnia) czeka nas kolejna fantastyczna nocna impreza na nowym kąpielisku. - Zapraszamy od 20.00! DJ DASO przygotował sporo atrakcji. Będzie się działo! - zachęca Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 140
    14 wakatów do nyskiej policji. Przyjęcia do pracy planują również jedni z największych pracodawców w regionie. W dzisiejszej kronice ponadto relacja z Festiwalu Produktów Lokalnych i zapowiedź najbliższych wydarzeń sportowych.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 
LOGOWANIE