Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Obchody DBI od wielu lat włączone są do szkolnego kalendarza uroczystości, by co roku w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci. W tym roku do szkolnych obchodów DBI włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele

Więcej…

 

XVII Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

Zmagania uczestników XVII Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji" już za nami. W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 18 marca, wzięło udział 35 uczestników z nyskich oraz gminnych szkół podstawowych.
Wydaje się, że z roku na rok poziom konkursu wzrasta. Młodzi recytatorzy fantastycznie poradzili sobie z interpretacją utworów nyskich twórców.  Zarówno sposób interpretacji, jak i dobór wierszy: od zabawnych wierszy dla dzieci po poruszające liryki takich twórców  jak: Jerzy Kozarzewski, Marta Klubowicz czy Jerzy Stasiewicz - był bardzo bogaty.  Występom dzieci przysłuchiwało się się czujnie  szacowne jury w składzie: pani Iwona Gajderowicz-Brach, pani Renata Mangold, pani Oleksa Zacharskaoraz pan Witold Hreczaniuk. 

Więcej…

 

XIV Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej

We wtorek 21 marca 2017 r., w Niepublicznej Szkole Podstawowej, odbył się finał XIV Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, a celem konkursu było budzenie kreatywności i zainteresowań literackich uczniów. Jurorką konkursu została nyska poetka, Pani Janina Łopuch. Zaproszeni goście mieli możliwość poznać jej literacką drogę. Na konkurs wpłynęło łącznie 80 prac – 49 wierszy i 31 opowiadań – z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Nysie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kopernikach, Białej Nyskiej i Goświnowicach.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii proza II miejsce zajęła uczennica kl. 5b  Joanna Lewandowska i III miejsce uczennica kl. 6a Nikola Woźniak.

Więcej…

 

Światowy Dzień Poezji

We wtorek 21 marca uczciliśmy wspólnie Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali lapbooki dotyczące poezji oraz wybitnych poetów: Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz Boba Dylana - laureata tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Na wystawce zawisły również protest songi napisane przez uczniów klasy VIb.

 

 

Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Tym razem nasi mistrzowie zdobyli laury w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 17 marca w Szkole Podstawowej nr1 w Nysie.

W kategorii klas VI uczniowie z klasy VIb Jakub Kret oraz Nina Słobodzian zajęli I miejsca, natomiast uczeń klasy VIa Adam Kłopot zajął III miejsce. Michał Galiński z klasy IV a zdobył III miejsce w kategorii klas IV.

Więcej…

 

ZAPROSZENIE

Wszystkich miłośników dobrej poezji oraz sztuki pięknego wysławiania się zapraszamy do naszej szkoły w dniu 18 marca 2017 roku. O godzinie 9.00 rozpocznie się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji".  Młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych naszej gminy przedstawią utwory nyskich twórców lub wiersze sławiące piękno naszego grodu i okolic. Zapewniamy, że obcowanie z poezją to atrakcyjna propozycja na spędzenie sobotniego poranka.

Więcej…

 

PRZYJDŹ I POZNAJ NAS!

11 marca 2017r. w godzinach od 10.00 do 12.00 podwoje naszej szkoły będą szeroko otwarte dla wszystkich sześcio i siedmiolatków oraz ich rodziców. Zapraszamy także sympatyków, a także tych, którzy po prostu chcą poznać naszą szkołę.

Zapamiętajcie:

11 marca - DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH w Trójce!

Zapraszamy!

 

Sukcesy uczniów

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w konkursach przedmiotowych. Uczennica klasy VI b Nina Słobodzian zdobyła tytuł laureatki, uzyskując IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym. To nie jedyne osiągnięcie Niny. Wraz z uczennicą klasy VIa Nikolą Woźniak brała udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Obie dziewczyny uzyskały tytuł finalistek tego konkursu.
Jesteśmy dumni z waszych dokonań i serdecznie wam gratulujemy!

Więcej…

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie.List od angielskiej Królowej Elżbiety II

W ostatnich dniach naszą szkołę spotkał wielki zaszczyt. Po 2 miesiącach oczekiwań otrzymaliśmy list od angielskiej Królowej Elżbiety II. List ten jest odpowiedzią na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną, którą z okazji Świąt Bożego Narodzenia wysłali uczniowie naszej szkoły. Pocztówkę przygotowali uczniowie z klasy 2c wraz z nauczycielami - z p. Małgorzatą Kulpą i p. Renatą Podolak, w ramach zajęć z projektu eTwinning.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania dbi 2017

SZKOLNE OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Zgodnie z kilkuletnią tradycją nasza szkoła włącza się w ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Świętujemy przez okrągły tydzień (6-10.02.2017r.), gdyż jak co roku czeka nas mnóstwo konkursów i zajęć, a także dużo dobrej zabawy pod hasłem "RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE".

Więcej…

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA Z PRZYRODY

Stało się już niemal naszą szkolną tradycją, że co roku odwiedza nas Pan Andrzej Pająk z ciekawą lekcją przyrody oraz swoimi zwierzętami. W tym roku nie mogło być inaczej, bo każdy uczeń z niecierpliwością czekał na Pana Andrzeja i „jego przyjaciół”. Tym razem zajęcia dotyczyły pająków – tych malutkich i tych większych. Zajęcia trwały przez dwie godziny lekcyjne, ale nawet przez chwilę nikt się nie nudził. Każdy miał możliwość obejrzenia z bliska wszystkich terrariów, a pod koniec zajęć wybrani uczniowie mogli wziąć pająka na rękę lub, ci odważniejsi, na głowę.

Więcej…

 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

Nasza coroczna zabaw karnawałowa dla klas 1-3 to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i śmiechem- w tym roku nie mogło być inaczej! Tegoroczny bal był dodatkowo wyjątkowy huczny, dzięki naszemu nowemu sprzętowi nagłaśniającemu.
Bal karnawałowy to dla naszych uczniów dzień niezwykły i wyczekiwany.

Więcej…

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA TECHNICZNE

Dzięki warsztatom dla dzieci "Majsterkowo", dzisiejsze zajęcia techniczne klasa 2d miała w Castoramie. Dziewczynki miały możliwość własnoręcznie złożyć, skleić, a nawet zbić gwoździami piękną drewnianą kołyskę. Chłopcy natomiast sklejali wieloelementową, drewnianą ciężarówkę. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, tym bardziej, że wykonane przedmioty mogli zabrać ze sobą do domu.

Więcej…

 

https://fundacja.orange.pl/kurs/assets/images/zadania_konkursowe.pngTrzecie Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na multimedia

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją nauczycielowi zajęć komputerowych pani Agnieszce Kret (sala 224). Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów:

1.  Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/́ -aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

Więcej…

 

UWAGA – NOWY PLAN!!!

Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 (zobacz)

obowiązuje od 12 lutego 2018r.

 

NOWOROCZNY KONCERT

17 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 pani dyrektor Maria Wiercigroch powitała serdecznie wszystkich, którzy przybyli do Nyskiego Domu Kultury, a szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierowała do szanownych BABĆ i DZIADKÓW. Miło było nam, że na nasze zaproszenie przyszło wiele osób zaprzyjaźnionych ze środowiskiem szkolnym, z instytucji i organizacji działających na terenie gminy. A przybycie pana Kordiana Kolbiarza – Burmistrza Nysy – z dużym koszem pełnym cukierków, szczególnie ucieszyło wszystkich młodych artystów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pełną widownię na parterze i na balkonie, bo Wasza obecność i ciepłe przyjęcie każdego fragmentu występów, gromkie brawa i gratulacje – pozwalają nam wierzyć, że dobrze pracujemy nad rozwijaniem wielu małych talentów.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy pani Marcie Klubowicz – dyrektor Nyskiego Domu Kultury i wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji koncertu. Podziękowania składamy wszystkim Rodzicom za pomoc, cierpliwość i życzliwość!

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ku pamięci Kresowiaków
    W minionym tygodniu Nysa ponownie gościła Kresowian. Wszystko za sprawą XXXII zjazdu koleżeńskiego Tarnopolan. Było serdeczne powitanie, ale także poważna debata o przeszłości Polski i Ukrainy.
  • Akcja odkomarzania
    Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego zaczynają przypominać o sobie komary i kleszcze. Rosnąca ilość zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa do akcji odkomarzania.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 
LOGOWANIE