Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych

26 kwietnia w SP10  został przeprowadzony Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 27 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Nysa. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, a przy tym musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych.

Miło jest nam poinformować, że uczennica pani Lucyny Furdykoń z klasy 3b Patrycja Worobiow zdobyła III miejsce.

Więcej…

 

Festyn Rodzinny pod hasłem "Jaka to melodia"

Sobotni Festyn Rodzinny pod hasłem "Mam talent" udał się znakomicie.  Uczniowie naszej szkoły prezentujący na scenie przeboje muzyki polskiej i światowej udowodnili, że rzeczywiście są niezwykle utalentowani. Goście tłumnie odwiedzali szkolne kawiarenki z przepysznymi wypiekami naszych niezrównanych mam, babć, a może i tatusiów, w mig znikały potrawy serwowane prosto z grilla, frytki, tosty i równie pyszne frykasy. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria, możliwość sprawdzenia swej celności na strzelnicy oraz wypróbowanie, czy do twarzy nam w wyszukanym makijażu. Nie sposób wymienić wszystkich stoisk i atrakcji, jednak wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację festynu serdecznie dziękujemy.

Więcej…

 

„Sąd nad książką” - wizyta 3b w Sądzie Rejonowy w Nysie

W nyskim sądzie 21-go kwietnia odbyła się bardzo nietypowa rozprawa, gdzie w ławie oskarżonych zasiadła… Książka. Oskarżyciele mnożyli zarzuty, że w dobie komputeryzacji już nie jest potrzebna, zajmuje dużo miejsca, jest reliktem minionych epok. Jednak dzięki zeznaniom świadków i twardej postawie obrońców  udało się obronić honor niezastąpionej Książki. Sąd wydał wyrok uniewinniający.

Więcej…

 

Wojewódzki konkurs plastyczny "Partnerstwo miast"

Konkurs "Partnerstwo miast" skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych woj. opolskiego. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży tematyką partnerstwa miast województwa opolskiego, poznanie miast partnerskich oraz współpracą jaka w ramach partnerstwa jest nawiązywana na szczeblu gmin.

Miło nam jest poinformować, że dwoje naszych uczniów zdobyło wysokie lokaty: I miejsce - Hanna Kret z klasy 5b i II miejsce - Jakub Kret z klasy 6b, opiekun pani Jagoda Marfiany.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

 

Zagraj z nami zakrętkami

To jest Mati.

Mati to nasz kolega.

Mati pokonuje przeszkody każdego dnia i wygrywa.

Mati to nasz bohater.

Pomóż mu wygrywać.

Bądź zwycięzcą.

Bądź jak Mati!

Bądź aktywny! Dołącz do gry i zbieraj zakrętki!

Każda zakrętka to dodatkowy punkt w grze Matiego.

Stawką jest lepszy, kolorowy świat – świat, którego teraz nie widzi!

Więcej…

 

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie informuje, że prowadzony jest nabór uczniów do klasy IV – oddziału sportowego dziewcząt i chłopców, w którym prowadzone będzie szkolenie z siatkówki.

Więcej…

 

Zapraszamy na Festyn Rodzinny!

Wszystkich uczniów, rodziców, sympatyków naszej szkoły oraz tych, którzy lubią dobrą zabawę zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 22 kwietnia 2017r.  (w sobotę) w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w godz. od 14.00 do 17.00.

W programie między innymi:

- gry i zabawy rodzinne,
- kawiarenka z domowym ciastem,
- grill i inne atrakcje kulinarne,
- loteria fantowa,
- licytacje z niespodziankami,
oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Przyjdź, a z pewnością nie będziesz się nudzić!

Zapraszamy :)

Więcej…

 

I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Dobra passa naszych uczniów w konkursach humanistycznych trwa. Po sukcesach w konkursach: polonistycznym, ortograficznym, literackim i recytatorskim - przyszła kolej na konkurs, w którym trzeba było przykuć uwagę słuchaczy piękną i wyrazistą interpretacją tekstu literackiego. 29 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nysie  odbył się I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnikami byli najpiękniej czytający uczniowie z 4 gmin powiatu nyskiego. Jury pod przewodnictwem pani Marty Klubowicz przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Mamy zaszczyt poinformować, że Mistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas III-IV został uczeń klasy IIIb Kacper Majkut. W kategorii klas V-VI tytuł wicemistrzyni uzyskała uczennica klasy Va Maria Gawłowska.

Obojgu serdecznie gratulujemy!

 

 

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Obchody DBI od wielu lat włączone są do szkolnego kalendarza uroczystości, by co roku w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci. W tym roku do szkolnych obchodów DBI włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele

Więcej…

 

XVII Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

Zmagania uczestników XVII Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji" już za nami. W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 18 marca, wzięło udział 35 uczestników z nyskich oraz gminnych szkół podstawowych.
Wydaje się, że z roku na rok poziom konkursu wzrasta. Młodzi recytatorzy fantastycznie poradzili sobie z interpretacją utworów nyskich twórców.  Zarówno sposób interpretacji, jak i dobór wierszy: od zabawnych wierszy dla dzieci po poruszające liryki takich twórców  jak: Jerzy Kozarzewski, Marta Klubowicz czy Jerzy Stasiewicz - był bardzo bogaty.  Występom dzieci przysłuchiwało się się czujnie  szacowne jury w składzie: pani Iwona Gajderowicz-Brach, pani Renata Mangold, pani Oleksa Zacharskaoraz pan Witold Hreczaniuk. 

Więcej…

 

XIV Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej

We wtorek 21 marca 2017 r., w Niepublicznej Szkole Podstawowej, odbył się finał XIV Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, a celem konkursu było budzenie kreatywności i zainteresowań literackich uczniów. Jurorką konkursu została nyska poetka, Pani Janina Łopuch. Zaproszeni goście mieli możliwość poznać jej literacką drogę. Na konkurs wpłynęło łącznie 80 prac – 49 wierszy i 31 opowiadań – z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Nysie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kopernikach, Białej Nyskiej i Goświnowicach.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii proza II miejsce zajęła uczennica kl. 5b  Joanna Lewandowska i III miejsce uczennica kl. 6a Nikola Woźniak.

Więcej…

 

Światowy Dzień Poezji

We wtorek 21 marca uczciliśmy wspólnie Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali lapbooki dotyczące poezji oraz wybitnych poetów: Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz Boba Dylana - laureata tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Na wystawce zawisły również protest songi napisane przez uczniów klasy VIb.

 

 

Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Tym razem nasi mistrzowie zdobyli laury w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 17 marca w Szkole Podstawowej nr1 w Nysie.

W kategorii klas VI uczniowie z klasy VIb Jakub Kret oraz Nina Słobodzian zajęli I miejsca, natomiast uczeń klasy VIa Adam Kłopot zajął III miejsce. Michał Galiński z klasy IV a zdobył III miejsce w kategorii klas IV.

Więcej…

 

ZAPROSZENIE

Wszystkich miłośników dobrej poezji oraz sztuki pięknego wysławiania się zapraszamy do naszej szkoły w dniu 18 marca 2017 roku. O godzinie 9.00 rozpocznie się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji".  Młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych naszej gminy przedstawią utwory nyskich twórców lub wiersze sławiące piękno naszego grodu i okolic. Zapewniamy, że obcowanie z poezją to atrakcyjna propozycja na spędzenie sobotniego poranka.

Więcej…

 

PRZYJDŹ I POZNAJ NAS!

11 marca 2017r. w godzinach od 10.00 do 12.00 podwoje naszej szkoły będą szeroko otwarte dla wszystkich sześcio i siedmiolatków oraz ich rodziców. Zapraszamy także sympatyków, a także tych, którzy po prostu chcą poznać naszą szkołę.

Zapamiętajcie:

11 marca - DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH w Trójce!

Zapraszamy!

 

Sukcesy uczniów

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w konkursach przedmiotowych. Uczennica klasy VI b Nina Słobodzian zdobyła tytuł laureatki, uzyskując IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym. To nie jedyne osiągnięcie Niny. Wraz z uczennicą klasy VIa Nikolą Woźniak brała udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Obie dziewczyny uzyskały tytuł finalistek tego konkursu.
Jesteśmy dumni z waszych dokonań i serdecznie wam gratulujemy!

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Porządek obrad LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie
    W dniu 25 września 2018 roku o godz. 8:30 odbędzie się LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie.
  • Dzień bez samochodu
    Już w najbliższą sobotę (22.09) przypada Dzień bez Samochodu. Tego dnia zostawmy w garażu nasze cztery kółka i wybierzmy spacer, rower lub transport MZK. W sobotę będziemy mogli jeździć miejskimi autobusami za darmo.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
LOGOWANIE