Coś z niczego

czyli zrób to sam
Wiki

Wizyta w zakładzie krawieckim

Dnia 26 kwietnia 2012 odbyło się kolejne zajęcia w terenie. Tym razem udałyśmy się do Atelier Krawieckiego Piu Bella znajdującego się nieopodal naszej szkoły.


Właścicielka  pani Beata Kowacka oprowadziła nas po zakładzie, pokazała nam maszyny,  materiały, manekiny i wykonane przez nią ubrania. Wytłumaczyła nam do czego służą poszczególnego przedmioty i urządzenia. Mogłyśmy podziwiać piękne suknie ślubne i szatki komunijne.  Oglądałyśmy bogatą kolekcję cekinów i różnych dekoracji.


Bardzo nam się podobało i cieszyłyśmy się, że miałyśmy okazję z bliska przyjrzeć się, na czym polega praca krawcowej i od „środka” zobaczyć zakład krawiecki i poznać specyfikę pracy w tym zawodzie.

Dowiedziałyśmy się wielu rzeczy na temat szycia i projektowania ubrań. Zostałyśmy „przeszkolone” w posługiwaniu się żelazkiem parowym.

Pani opowiedziała nam jakich materiałów do czego się używa.

Wiele z nas było pod ogromnym wrażeniem tej wizyty. Niektóre z nas uważają, że to jest chyba ten zawód, który chcą wykonywać w przyszłości.

Na pewno to, o czym się dowiedziałyśmy podczas wizyty w zakładzie, zostanie na długo w naszej pamięci i przyda nam się w życiu.

 

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

ZAPRASZAMY

Zapraszamy wszystkich, którzy tak jak my, szukają pomysłu na miłe, ale i twórcze spędzenie wolnych chwil, chcą się realizować i rozwijać w artystycznym działaniu i  POZNAWAĆ RÓŻNE TECHNIKI TWÓRCZE. mając okazję spróbować czegoś nowego...

Powrót Wizyta w zakładzie krawieckim