Coś z niczego

czyli zrób to sam
Monia

Wielkanocne pisanki


 Na Wielkanoc przygotowałyśmy piękną ozdobę  na stół, jaja z cekinów. W tym celu udałyśmy się do sklepu  "Fimo" i kupiłyśmy  potrzebne nam materiały m.in. styropianowe jaja, wstążki, dużo kolorowych cekinów i szpilki.

Pani pokazała nam kilka pisanek, które sama wcześniej ozdobiła, abyśmy mogły zobaczyć jaki będzie efekt końcowy i aby łatwiej nam było zaprojektować własne wielkanocne jaja. Ciekawych pomysłów szukałyśmy również na stronach internetowych, a było to możliwe dzięki otrzymanym tabletom, które zawsze towarzyszą nam na  zajęciach. Ozdabianie ich było dość łatwe, ale czasochłonne. Aby jajka były ładne, trzeba było mieć ciekawy pomysł i dużo  cierpliwości. Jednego cekina nawlekało się na szpilkę i wbijało się w styropianową pisankę. Tę czynność trzeba było powtarzać, dopóki całe zostało zapełnione migoczącymi cekinami. Można też było ozdobić je wstążką. 

 

Tak można własnoręcznie zrobić piękną, niepowtarzalną ozdobę na wielkanocny stół lub przygotować przepiękny prezent.


GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

ZAPRASZAMY

Zapraszamy wszystkich, którzy tak jak my, szukają pomysłu na miłe, ale i twórcze spędzenie wolnych chwil, chcą się realizować i rozwijać w artystycznym działaniu i  POZNAWAĆ RÓŻNE TECHNIKI TWÓRCZE. mając okazję spróbować czegoś nowego...

Powrót Wielkanocne pisanki